Wakacyjne spotkanie w Bachotku

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych wakacyjnych spotkaniach kajakowych, które po raz kolejny odbędą się na malowniczym pojezierzu brodnickim w dniach 10 – 21.08.2021

 

Rodzinne Wakacyjne Spotkania Kajakowe

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Drodzy Uczestnicy, Rodzice, Opiekunowie i Dziadkowie!

Wakacyjne Spotkania Kajakowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez kajakowych. Nasza propozycja, wspólnego aktywnego wypoczynku została przygotowana z myślą o młodszych jak i starszych sympatykach kajakarstwa i cieszy się niesłabnącą popularnością.

W tym roku spotykamy się w sierpniu nad przepięknym jeziorem Bachotek, w Ośrodku Wypoczynkowym STEPOL.

TERMIN OBOZU: 10 – 21.08.2021 r.
KOSZT OBOZU: 1870 zł

Obóz dedykowany jest wszystkim lubiącym wspólne spędzanie czasu w kajaku, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę, również tę przy ognisku, której towarzyszą dźwięki gitary.

Miejsce organizacji obozu wybraliśmy z wielką starannością. Jest tu wszystko, czego potrzebujemy: czyste jezioro, las, świeże powietrze i bogata infrastruktura umożliwiająca organizację różnorodnych zajęć. Jezioro Bachotek jest powszechnie uważane za „perłę” pojezierza Brodnickiego. Położone w dolnym biegu Skarlanki, ma wydłużony kształt z charakterystyczną w części środkowej wyspą, zwaną „Wyspą Skarbów”. Kolejnym ciekawym zjawiskiem przyrodniczym są „pływające wyspy”, które wędrują sobie swobodnie po jeziorze ku uciesze wczasowiczów i utrapieniu mieszkańców (filmiki można zobaczyć na YT, wpisując np: „pływająca wyspa”).

Serdecznie zapraszamy do malowniczo położonego Ośrodka Wypoczynkowego „Stepol”, w Bachotku.

Gdzie mieszkamy?
W pawilonie, w pokojach 2-3 osobowych i w domkach 5-6 osobowych, leżących na 7,5 ha ogrodzonego terenu. Na terenie ośrodka znajduje się infrastruktura sportowo-rekreacyjna oraz plaża.

Co jemy?
Zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz napoje w ciągu dnia. Wyżywienie realizuje ośrodkowa stołówka, która ma duże doświadczenie w doborze urozmaiconego menu dla aktywnych.

Stowarzyszenie nie jest płatnikiem VAT. Mamy możliwość wystawienia faktury lub zaświadczenia o udziale dziecka w obozie (czasem wymagane do uzyskania refundacji wypoczynku dziecka z funduszu socjalnego rodzica).

Zapewniamy:
Zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawców dla niepełnoletnich uczestników, realizację programu z udziałem instruktorów, dostęp do strzeżonego kąpieliska z ratownikiem, sprzęt pływający i asekuracyjny, sprzęt sportowy i materiały artystyczne na zajęcia dodatkowe, ubezpieczenie NNW, zestaw zdjęć obozowych, koszulkę obozową, udział w spływie kajakowym.

Informacje dodatkowe
• Wypoczynek zgłaszany jest do Kuratorium Oświaty;
• Uczestnicy przyjeżdżają i wyjeżdżają z ośrodka na własny koszt (w przypadku większej liczby zgłoszeń z jednego rejonu/miasta Stowarzyszenie może podjąć się koordynacji transportu dzieci – prosimy o informację w tej sprawie);
• Pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu ok. godz. 13:30-15:00, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu ok. 8:30-9:30;
• Wyjazd uczestników z obozu do godz. 12:00.

Warunki uczestnictwa w obozie

W przypadku wolnych miejsc, aby przyjechać na obóz, niezbędne jest:
• Wypełnienie kwestionariusza zobowiązania uczestnictwa i przesłanie go na adres mailowy:

• Wypełnienie deklaracji członkowskiej SITK dla uczestnika na okres trwania obozu i przesłanie jej na adres mailowy Stowarzyszenia j.w.;

Wypełnienie Karty kwalifikacyjnej uczestnika i zabranie jej ze sobą na obóz – UWAGA: W świetle obowiązujących przepisów nie będziemy mogli zakwaterować dziecka bez prawidłowo wypełnionej Karty kwalifikacyjnej.

• Terminowe opłacenie kosztów uczestnictwa – zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Uwaga: W przypadku rezygnacji z uczestnictwa po terminie 10 lipca br. w sytuacji, gdy nie uda się znaleźć chętnej osoby z listy rezerwowej, organizator nie zwraca wpłaconych rat.

Wpłat należy dokonywać na konto Stowarzyszenia w banku PKO BP Oddział Warszawa nr rachunku: 50 1020 1156 0000 7902 0064 4310. Tytułem: „Działalność Statutowa SITK – Imię i Nazwisko uczestnika”.

Co należy ze sobą zabrać na obóz:
Oczekując na Wasz przyjazd do OW „Stepol” w Bachotku prosimy o zabranie:
• dobrego humoru ! • 2-ch ręczników kąpielowych • osobistych przyborów toaletowych • 2-ch kompletów strojów kąpielowych • odzieży osobistej według uznania – raczej sportowej (koszulki z krótkim rękawem, bluzki z długim rękawem, długie spodnie, krótkie spodenki, bielizna) • obuwia umożliwiającego wejście do wody • obuwia sportowego oraz innego według uznania • kurtki nieprzemakalnej • ciepłej odzieży (bluza polarowa 2 szt., cieplejsze spodnie dresowe) • czapeczki z daszkiem chroniącej od słońca • przebrania związanego z organizowanym „Dniem bajki i fantazji” • kamizelki asekuracyjnej (w przypadku posiadania własnej, nie trzeba kupować) • w miarę możliwości stroju izolującego od niskiej temperatury wody (np. pianka neoprenowa, nie jest niezbędna) • legitymacji szkolnej • leków branych systematycznie.

Na ewentualne Państwa pytania chętnie odpowie:
Tomasz Kowalczyk, tel. 606 23 45 48, mail:
Iza Książek, tel. 792 65 90 64 – w razie potrzeby, proszę dzwonić po godz. 18:00.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w obozie, prosimy o przesłanie mailem na adres
krótkiej informacji zawierającej imię oraz rok urodzenia chętnego uczestnika. W mailu zwrotnym prześlemy informację o dostępności miejsca oraz dokumenty, które trzeba będzie wypełnić i odesłać do nas mailowo. Przed wysłaniem do nas maila prosimy o zapoznanie się z Informacją RODO dostępną W TYM ZAŁĄCZNIKU (.pdf)

 

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.