VII Wakacyjne Spotkania Kajakowe

ocypel2014_logoVII edycja Wakacyjnych Spotkań Kajakowych, podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się w sercu Borów Tucholskich nad jeziorem Ocypel Wielki. Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych uczestników / adeptów / sympatyków kajakarstwa do wspólnej zabawy i wypoczynku. Płyńmy razem po zdrowie!

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Drodzy Uczestnicy, Rodzice, Opiekunowie i Dziadkowie!

Wakacyjne Spotkania Kajakowe to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia tak dla młodszych jak i starszych członków oraz sympatyków SITK. Dotychczas odbyło się sześć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników.

Obóz dedykowany jest osobom lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

Miejsce organizacji obozu nie jest przypadkowe. Jest tu wszystko, czego potrzebujemy: czyste jezioro, las, świeże powietrze i „pyszna kuchnia”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia z nami kajakowej przygody nad przepięknym jeziorem Ocypel Wielki w sercu Borów Tucholskich.

Termin obozu:

13-23 sierpnia 2014 r.

 

Gdzie mieszkamy:

Ośrodek Wypoczynkowy METRIX jest doskonale przystosowany do organizacji wypoczynku dla młodych ciałem i/lub duchem. Jest tu wydzielone kąpielisko, miejsce na ognisko i przystań ze sprzętem pływającym oraz sala świetlicowa.

Zakwaterowanie w pawilonie hotelowym w pokojach 4-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (młodsi uczestnicy) oraz w domkach typu Wieżyca/Brda (starsze grupy wiekowe).

Co jemy:

Zapewniamy pięć posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz napoje w ciągu dnia. Wyżywienie realizuje ośrodkowa stołówka, która ma duże doświadczenie w doborze urozmaiconego menu dla aktywnych.

Program VII WSK

Podstawowym celem WSKM jest stworzenie bogatego programu zajęć, aby zabrakło czasu na nudę. Osiągamy to poprzez organizowanie kilku tematycznych atrakcji w ciągu każdego dnia. Drugim (ukrytym) celem organizatorów jest nauka, dzięki czemu nasze obozy to nie tylko aktywny wypoczynek, ale również bardzo silny bodziec do rozwoju intelektualnego. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy stają się tu bardziej samodzielni, zaradni, zdyscyplinowani i koleżeńscy. Rozwijają umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia się i wrażliwość na piękno przyrody. Uczą się odpowiedzialności za innych, wracają sprawniejsi fizycznie.

W ramach bloków programowych organizowane są zajęcia pod okiem instruktora, z zakresu:

  • kajakarstwa,
  • ratownictwa wodnego,
  • łucznictwa,
  • strzelectwa,
  • pierwszej pomocy,
  • orientacji w terenie.

W programie także:

Team building, paintball, Wieczór Pląsów, Dzień Bajki i Fantazji (koniecznie trzeba przywieźć ze sobą strój wybranej postaci), pływanie i zabawy na kąpielisku pod okiem ratownika, wyprawy rowerowe, ogniska z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, spływ kajakowy, nordic walking, naukę pływania oraz inne atrakcje – niespodzianki.

Cena: 1420 zł

Cena obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawców dla niepełnoletnich uczestników, realizację programu z udziałem instruktorów i ratownika, sprzęt pływający i asekuracyjny, sprzęt sportowy do zajęć dodatkowych, ubezpieczenie, zestaw zdjęć obozowych na płycie CD, upominki, dyplomy.

Stowarzyszenie nie jest płatnikiem VAT. Mamy możliwość wystawienia rachunku za udział w obozie oraz zaświadczenie o udziale dziecka (czasem wymagane do uzyskania refundacji wypoczynku dziecka z funduszu socjalnego rodzica).

Informacje dodatkowe

  • impreza jest zgłaszana do Kuratorium Oświaty;
  • uczestnicy przyjeżdżają i wyjeżdżają z ośrodka na własny koszt (w przypadku większej ilości zgłoszeń z jednego miasta Stowarzyszenie może podjąć się koordynacji transportu dzieci),
  • pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu o godz. 14:30, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu,
  • wyjazd uczestników do godz. 12:00

Warunki uczestnictwa w obozie:

Aby przyjechać na obóz, niezbędne jest:

STOWARZYSZENIE INSTRUKTORÓW I TRENERÓW KAJAKARSTWA

ul. Goplańska 29/132, 02-954 Warszawa,

– pierwsza rata w wysokości 500 zł – do 15 maja 2014 r.,

– druga rata do 30 lipca 2014 r.

Uwaga: W przypadku rezygnacji z uczestnictwa po terminie 15 czerwca 2013 r. organizator nie zwraca wpłaconej zaliczki.

Wpłat należy dokonywać na konto Stowarzyszenia w banku PKO BP Oddział 15 Warszawa

nr rachunku: 50 1020 1156 0000 7902 0064 4310.

Na ewentualne Państwa pytania chętnie odpowie:

Iza Książek, tel. 606 23 45 48, ksiazek.pzkaj[at]wp.pl

 

msit_logo_nowe

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.