Płyń po zdrowie – edycja 2013

min_po_zdrowie_logoStowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa w ramach programu ”Płyń po zdrowie” jest organizatorem lub współorganizatorem szeregu imprez o tematyce kajakowej.
Program „Płyń po zdrowie” skierowany jest do wszystkich chętnych, którzy preferują aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu w kajaku, a jednocześnie nie obca im jest rywalizacja sportowa.Harmonogram programu tworzą w 2013 roku następujące imprezy rekreacyjno-sportowe:

 

IV Kajakowy Maraton Morski ”3 MOLA”. Miejsce: Gdynia – plaża miejska, wody Zatoki Gdańskiej, termin: 1.06.2013 r.

Celem tej imprezy jest zachęcanie kajakarzy z większym doświadczeniem do podjęcia rywalizacji na morskim akwenie oraz pokazanie szerokiemu gronu nawet przypadkowych widzów, że dzięki kajakowi można bardzo atrakcyjnie i aktywnie spędzić czas nad wodą w formie zabawy. Zaplanowano zawody na różnym dystansie, tak aby mogła wziąć w nich udział jak największa ilość uczestników o różnym stopniu sprawności fizycznej. Wszystkim startującym w zawodach kajakowych, po wcześniejszym zgłoszeniu, zapewniamy ciepły posiłek.

 

IV Sportowo – rekreacyjny piknik rodzinny „Płyń po zdrowie”. Miejsce: Kozienice, jezioro Kozienickie, termin: 7-8.06.2013 r.

W ramach Pikniku planowane jest zorganizowanie: zawodów łodzi smoczych, zawodów kajakowych oraz programu rekreacyjnego. Udział w atrakcjach Pikniku jest otwarty dla wszystkich chętnych drużyn i osób indywidualnych, również spoza Kozienic. Zapisy do udziału będą sie odbywały przed imprezą oraz w biurze zawodów także podczas trwania Pikniku.

Podczas całego dnia przebywania nad wodą nasza kadra i wolontariusze zwracać będą uczestnikom szczególną uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem pływania kajakami i bezpieczeństwem przebywania nad wodą w ogóle. Całość przedsięwzięcia zabezpieczać będą ratownicy WOPR. Dzieci uczestniczące w szkółce kajakowej otrzymają certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu kajakowym.

 

II Rodzinny Spływ Kajakowy ”Płyń po zdrowie” – Radomka 2013. Miejsce: rz. Radomka, termin: 22-23.06.2013 r.

Proponowany spływ kajakowy rzeką Radomką ma charakter otwarty, chociaż spodziewamy się, że głównymi odbiorcami tej propozycji będa głównie mieszkańcy z okolic Kozienic i Warszawy. Realizacja zadania to zorganizowanie dwóch niezależnych – w ciągu dwóch dni weekendowych – spływów kajakowych na niedługim odcinku rzeki Radomki. Rzeka ta jest niezwykle malownicza na trasie z Brzózy do Ryczywołu i nie posiada utrudnień, które mogłyby być barierą dla aosób początkujących. Jednodniowy wyjazd daje możliwość spróbowania swoich sił w kajakowaniu bez specjalnego przygotowywania się do tego przedsięwzięcia, co powinno być atrakcyjne głównie dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych.

 

VIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka. Miejsce: Warka, rz. Pilica, na trasie Przybyszew – Warka, termin: 25-28.07.2013 r.

Pilica jest prostą, niewymagającą specjalnych umiejetności rzeką, dlatego impreza na niej może być skierowana do wszystkich, którzy zechcą spędzić aktywnie nad wodą wakacyjny weekend. Kemping, będący bazą spływu w Warce posiada doskonałe zaplecze socjalne, co stanowi zachętę do udziału w spływie całych rodzin. Również długość etapów oraz program rekreacyjny – lądowy, uwzględnia szeroki zakres wiekowy uczestników. Oferta skierowana jest głównie do mieszkańców Warki i okolic, ale z doświadczenia poprzednich lat wiemy, że chętni na spływ przyjeżdżają z całej Polski.

 

Integracyjne spotkanie podsumowujące program ”Płyń po zdrowie”. Miejsce: Do ustalenia, termin: 8-11.11.2013 r.

To integracyjne spotkanie podsumowujące realizowany w ciągu całego roku program „Płyń po zdrowie” połączone z zakończeniem sezonu kajakowego dla klubów zrzeszonych w PTTK i PZKaj oraz ogólnopolską konferencją instruktorów kajakarstwa.Organizatorzy, jak co roku, zapewnią atrakcyjny program rekreacyjny i szkoleniowy.