OSK Z Nutką po Nidzie

Już za 3 tygodnie, tj. 8 – 10 września br. ruszy kolejna edycja rozśpiewanego Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Z NUTKĄ po NIDZIE”.
W tym roku w sposób szczególny zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych kanadyjkarzy.
W programie przewidujemy wspólne spotkania gitarowe przy ognisku (inne instrumenty również mile widziane) oraz NOWOŚĆ: warsztaty „kanadyjskie” – szkolenie z technik pływania kanadyjką od podstaw, kolację grillową oraz wyścig kanadyjski.

Organizator:
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa przy wsparciu logistyczno-sprzętowym Kajakiem.pl i szkoleniowym Bonaventura Marcin Madzia.

PROGRAM:
Piątek 8.09.2023:

dojazd uczestników na biwak „Brzegi” na lewym brzegu rzeki Nidy pomiędzy mostem w Brzegach a Sobkowem (miejsce bez adresu, szczegóły dojazdu po zgłoszeniu na spływ) weryfikacja uczestników w biurze spływu od godz. 16:00 rozbicie namiotów na polu biwakowym wspólne ognisko.

Sobota 9.09.2023:

dalszy ciąg weryfikacji uczestników godz. 8:30 – wyjazd na start etapu do Ostrowa na Czarną Nidę / Nidę – wariant dla doświadczonych uczestników godz. 10:30 – wyjazd na start etapu do Podzamcza na Czarną Nidę / Nidę – wariant dla mniej doświadczonych uczestników 10:30 – start warsztatów kanadyjkowych UWAGA: namioty pozostają rozbite na biwaku (wartościowe rzeczy powinny zostać zabezpieczone w zamkniętych samochodach) zabawy rekreacyjne na lądzie: cornhole, dysk golf, molkky kolacja grillowa na biwaku wspólne ognisko.

Niedziela 10.09.2023:

złożenie obozu i zapakowanie bagaży do samochodów start wszystkich uczestników do etapu spływu z biwaku „Brzegi” – Stare Kotlice, na odcinku Brzegi – most kolejowy (ok. 3,5 km) WYŚCIG KANADYJSKI. Następnie swobodne płynięcie do Starych Kotlic po drodze możliwość indywidualnej wizyty w Fortalicji w Sobkowie zakończenie spływu w Starych Kotlicach, pakowanie sprzętu, ogłoszenie wyników wyścigu transport kierowców na biwak „Brzegi” do pozostawionych samochodów powrót własnymi samochodami na koniec trasy po resztę uczestników.

Opłata spływowa: 90 zł od osoby, 70 zł dzieci do lat 12

Opłata spływowa obejmuje:

transfer uczestników na miejsce startu pierwszego etapu spływu odprawa przed wypłynięciem transfer kierowców po spływie w niedzielę możliwość udziału w rywalizacji sportowej na lądzie (turniej cornhole, dysk golf, molkky) wklejka do książeczki TOK PTTK i OT PZK transport sprzętu na miejsce startu i odebranie ich z miejsca zakończenia ubezpieczenie NNW opłacone pole biwakowe (2 noclegi) dostęp na biwaku do: butli z gazem, czajników i wody do gotowania posiłek regeneracyjny w sobotę po południu (grill) drewno na ognisko na biwaku rozkładane: ławy, stoły, wiaty turystyczne miejsce do pozostawienia samochodu na czas spływu wszystko inne, co nam się jeszcze zmieści w budżecie ;-)

Sprzęt:
Zapraszamy wszystkich chętnych z własnymi kanadyjkami. Istnieje możliwość wypożyczenia kanadyjki na miejscu w cenie 80 zł/dzień. Prosimy o zaznaczenie takiej potrzeby w formularzu zgłoszeniowym. Liczba kanadyjek jest ograniczona!

Warunki socjalne:
Pole biwakowe w całości zarezerwowane dla uczestników spływu.
Warunki biwakowe – brak bieżącej wody i prądu, miejsce na rozbicie namiotu, toaleta typu toi-toi lub saperka, rozkładane ławy, stoły i wiaty, woda w baniakach – zdatna do picia po przegotowaniu, swobodny dostęp do rzeki, ognisko, odbiór śmieci, drewno na ognisko. Każdy uczestnik musi posiadać własny sprzęt biwakowy (konieczna latarka)!

ZGŁOSZENIA NA SPŁYW:
Przed dokonaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Z Nutką po Nidzie”(pdf)
Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz Google LINK – jedno zgłoszenie = jedna osoba.

Aktualizacja 6.09.2023 – niestety brak miejsc na wszystkich aktywnościach – prosimy o kontakt tel. 606234548.

Po wyczerpaniu miejsc na liście uczestników proponujemy zapisanie się na listę rezerwową – w tym celu prosimy o wysłanie maila na adres – w temacie prosimy wpisać „Z Nutką po Nidzie” oraz liczbę osób chętnych. W przypadku zwolnienia się miejsc na liście podstawowej odezwiemy się z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa.
Rezygnacji ze spływu można dokonać pisemnie za pośrednictwem maila przesłanego na adres . W przypadku rezygnacji z uczestnictwa po 1 września br. organizator nie zwraca dokonanej wpłaty zaliczki spływowej jeżeli nie znajdzie się osoba chętna z listy rezerwowej.

Na wszystkie pytania chętnie odpowie:
Tomasz Kowalczyk – tel. 606234548, mail

Do pobrania:

Regulamin Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Z Nutką po Nidzie”(pdf)