Muzeum Kajakarstwa otwarte!

15 lipca 2020 r., po długiej przerwie, wznowiło swoją działalność Muzeum Kajakarstwa w Drohiczynie nad Bugiem.

To jedyne tego typu muzeum w Polsce, które istnieje od 2013 roku.
Najstarsze zgromadzone tu eksponaty pochodzą z lat 50-tych i 60-tych XX wieku, są wśród nich kajaki polskie i zagraniczne, kapoki, wiosła, wydawnictwa i różne przedmioty.

Podczas tegorocznego, uroczystego otwarcia Muzeum nie zabrakło przedstawicieli Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, którzy przekazali pamiątki związane głównie z turystyką kajakową, stanowiące do tej pory zbiory prywatne. Są wśród nich dyplomy, medale i odznaczenia, zdjęcia, artykuły prasowe, książki i czasopisma – zbierane i gromadzone od ponad 50 lat. Mamy nadzieję, że wzbogacą Muzeum i pomogą w dokumentowaniu historii polskiego kajakarstwa.

To dla nas wielka radość, że mogliśmy przekazać nasze zbiory w to godne miejsce. Chcielibyśmy, aby zaciekawiły one odwiedzających Muzeum turystów, może ich zachwyciły, a może wywołały uśmiech i wspomnienia…
Dyrekcji Muzeum Kajakarstwa w Drohiczynie nad Bugiem, a prywatnie naszym Przyjaciołom, dziękujemy i życzymy wielu sukcesów, inspiracji, satysfakcji i energii do dalszych działań!

SITK