Kurs Asystenta Turystycznego Osoby Niepełnosprawnej

Bardzo nam miło poinformować o arcyciekawej inicjatywie społecznej na Śląsku, której partnerem zostało nasze Stowarzyszenie. ATON to kurs Asystenta Turystycznego Osoby Niepełnosprawnej. Serdecznie Zapraszamy!

 

Impreza współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Witajcie!

Na naszych spływach, wyprawach i wycieczkach coraz częściej pojawiają się osoby niepełnosprawne. To bardzo dobrze! Wszyscy mają prawo do do korzystania walorów pięknych szlaków wodnych i górskich. Pytanie brzmi czy jesteśmy należycie przygotowani do asystowania osobom niepełnosprawnym?

W Klubie Meander przeprowadziliśmy kilkanaście spływów dla osób z bardzo szerokim wachlarzem niepełnosprawności, dzięki czemu zauważyliśmy palącą potrzebę zorganizowania kursu, podczas którego nauczylibyśmy się odpowiadać na potrzeby osób niepełnosprawnych w warunkach turystyki górskiej i kajakowej. Dlatego postanowiliśmy zorganizować takie szkolenie.

Organizatorami kursu jest Fundacja „Pogranicze Bez Barier” odpowiedzialna za cześć dotyczącą poruszania się na szlaku górskim oraz Stowarzyszenie „Kantata” odpowiedzialne za część kajakową oraz aspekty psychologiczne. Partnerem merytorycznym kursu zostało Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.

Kurs jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Rekreacji, Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Fundacji Tauron dlatego też udział w kursie BEZPŁATNY.

Ilość miejsc jest naturalnie ograniczona :-)
Chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie na Kurs ATON. Po szczegóły zapraszamy do plakatu poniżej.

Na wszelkie pytania chętnie odpowie Marcin Madzia tel. 600344978 mail