Kajakowa Impreza na Orientację

W sobotę 11 listopada, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników spływów przygodowych, do udziału Kajakowym Quizie na Orientację. Startując w imprezie sprawdzicie nie tylko swoje umiejętności nawigacyjne ale i wiedzę z zakresu szeroko pojętego sportu powszechnego w kajakarstwie.

Krótka charakterystyka zawodów:

Impreza na orientację będzie odbywać się na wodzie oraz lądzie. Uczestnicy otrzymają od organizatora mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba będzie odnaleźć w terenie. Punkty umieszczone będą w miejscach charakterystycznych w postaci biało czerwonych chorągiewek. Do każdej chorągiewki przymocowany będzie perforator (dziurkacz) o indywidualnym wzorze. Przy punktach kontrolnych będą również umieszczone pytania dotyczące szeroko pojętej wiedzy kajakarskiej. Perforator będzie służył zarówno do potwierdzenia swej obecności przy poszczególnych punktach kontrolnych, jak i odpowiedzi na pytania poprzez przedziurkowanie odpowiedniego pola karty startowej/karty odpowiedzi. Na trasie rozstawione będą również punkty mylne, nie zaznaczone na mapie, ale oznaczone w terenie identycznie jak punkty kontrolne właściwe. Karta startowa/karta odpowiedzi będzie przekazana wraz z mapą przy starcie. Zawodników (drużyny jedno- lub dwuosobowe) obowiązywać będzie limit czasowy. Przekroczenie limitu czasu, nie odnalezienie punktów kontrolnych, potwierdzenie niewłaściwych (mylnych) punktów kontrolnych, nieprawidłowe odpowiedzi na pytania skutkować będą naliczeniem punktów karnych. Uczestnicy będą brali udział w imprezie wyłącznie na sprzęcie zapewnionym przez organizatora. Zawody wygra drużyna z najmniejszą ilością naliczanych przez sędziego punktów karnych.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
– zawody zostaną przeprowadzone w formie „otwartej”, tzn. prawo startu mają wszystkie zarejestrowane osady niezależnie od pochodzenia oraz zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni w klubach,
– każdy klub, organizacja lub osoba fizyczna może zgłosić dowolną ilość osad do startu,
– osoby niepełnoletnie mogą startować za pisemną zgodą prawnych opiekunów i pod opieką osoby dorosłej,
– uczestnicy startują w kajakach dostarczonych przez organizatora.

ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres:
Prawidłowe zgłoszenie winno zawierać: Imię i Nazwisko każdego członka osady. Wiek w przypadku osób niepełnoletnich. Numer telefonu kontaktowego.
Uwaga: Impreza ma charakter otwarty, jednakże ze względów organizacyjnych obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdorazowo wyślemy potwierdzenie mailem o zakwalifikowaniu osady do imprezy.

Na ewentualne Państwa pytania chętnie odpowie:
Marcin Madzia, tel. 600 344 978, mail madras[at]o2.pl

mazowsze

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.