Jesienna konferencja kajakowa

Minęły już trzy lata od ostatniej ogólnopolskiej konferencji podsumowującej sezon kajakowy w Polsce. Był to dla nas wszystkich trudny czas, niepewny i obfitujący w obostrzenia i ograniczenia. Mijający sezon kajakowy, pomimo iż odbywał się w stanie zagrożenia epidemicznego, przyniósł już pewną ulgę w organizacji imprez i poczucie normalności. Dlatego, wspólnie z Komisją Kajakarstwa Powszechnego PZKaj oraz Komisją Turystyki Kajakowej ZG PTTK spieszymy się go podsumować, wzorem lat sprzed pandemii.

Zapraszamy do udziału w tegorocznym spotkaniu kajakarzy!

Kiedy?
Spotkanie rozpocznie się 11.11.2022 (piątek przed obiadem) i potrwa do 13.11.2022 (niedziela do śniadania) – istnieje możliwość przyjazdu w czwartek (10.11) wieczorem – o szczegółach piszemy poniżej.

Gdzie?
Hotel Paradiso, 26-130 Suchedniów, woj. Świętokrzyskie, ul. Harcerska 12. hotelparadiso.pl

Co się będzie działo?
Program tegorocznej Konferencji jest jeszcze dopracowywany, ale główne bloki programowo-szkoleniowe są już gotowe. W ramach spotkania odbędą się:
1. Zaawansowany Moduł Przewodnicki/Instruktorski (ZMI/ZMP) PZKaj – cykl wykładów i warsztatów dla aktywnej kadry kajakowej, która chce podnieść swoje kwalifikacje. Można wybrać jedną ze specjalizacji: przewodnicką lub instruktorską. Dodatkowy koszt udziału w module wynosi 250 zł (cena za udział w szkoleniu nie obejmuje opłaty za pobyt w hotelu i wyżywienie, koszt pobytu może zostać spersonalizowany w zależności od zakresu świadczeń). Szczegółowy opis wymagań i program modułów dostępny na stronie instruktorzykajakowi.pl
W ramach szkolenia zaplanowano dwa wieczorne spotkania on-line na początku listopada, a główna część odbędzie się stacjonarnie w ramach jesiennej konferencji kajakowej.
2. Szkolenie dla Komandorów Imprez PZKaj – cykl wykładów przeznaczony dla aktualnych i przyszłych organizatorów spływów kajakowych z kalendarza imprez Polskiego Związku Kajakowego.
3. Doszkolenie sędziów PZKaj w specjalności kajakarstwo powszechne – zajęcia przeznaczone dla sędziów, którzy mają już nadane uprawnienia.
4. Szkolenie / doszkolenie dla Weryfikatorów TOK PTTK / OT PZKaj – zajęcia przeznaczone zarówno dla aktywnych weryfikatorów, jak i osób chcących dopiero rozpocząć swoją przygodę w tym zakresie.
5. Spotkanie Starszych Instruktorów PZKaj – podsumowanie tegorocznego sezonu (dla Starszych Instruktorów zweryfikowanych w nowym systemie szkoleń).
6. Weekend szkoleń kajakowych – promocja i podsumowanie cyklu szkoleń podstawowych, które odbyły się w pierwszy weekend czerwca br. oraz plany na przyszły sezon (wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych).
7. Wieczór bezpieczeństwa – analiza wypadków kajakowych (wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych).
8. Wspomnienia sezonów kajakowych 2020-2022 / prezentacje klubów.
9. Spotkanie przedstawicieli Klubów Kajakarstwa Powszechnego PZKaj.
10. Program rekreacyjny – szczegóły będą znane na początku listopada.
11. Uroczyste podsumowanie sezonu kajakowego 2022 (spotkanie wszystkich uczestników).
12. Biesiada Kajakowa w stylizacji „Cztery Pory Roku” (uroczysta kolacja przy muzyce, w przebraniach nawiązujących do tematyki Biesiady).

Aktualny program wydarzenia dostępny jest pod linkiem (pdf): Program konferencji 2022 (pdf)
W programie kolorami wyodrębniono cykle zajęć składających się na określone szkolenie/doszkolenie: a) na szaro – Zaawansowane Moduły Przewodnicki i Instruktorski (do wyboru), b) na zielono – szkolenie dla Komandorów Imprez PZKaj, c) na niebiesko doszkolenie sędziów PZKaj, d) na pomarańczowo – szkolenie i doszkolenie dla weryfikatorów odznak turystycznych e) na biało – spotkania dla osób tytularnie wskazanych w treści punktu programu lub wykłady i spotkania otwarte dla wszystkich.

Jaki koszt uczestnictwa?
Koszty zakwaterowania i wyżywienia od piątku (pierwszym świadczeniem jest obiad, kwaterunek od godz. 14:00) do niedzieli (ostatnim świadczeniem śniadanie, wykwaterowanie do 12:00) wynoszą 390 zł. Istnieje możliwość przyjazdu w czwartek wieczorem (10 listopada) za dodatkową opłatą 65 zł, obejmującą nocleg ze śniadaniem w piątek.
Koszt uczestnictwa w Zaawansowanym Module Przewodnickim lub Instruktorskim płatny dodatkowo 250 zł.

Zgłoszenia wraz z wyborem bloków zajęciowych prosimy kierować poprzez formularz Google dostępny pod linkiem: ZGŁOSZENIE – KONFERENCJA , lub poprzez przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia mailem na adres: biuro@sitk.pl , która dostępna jest do pobrania w wersji pdf pod linkiem: Karta zgłoszenia (pdf)

Na ewentualne pytania chętnie odpowie: Tomasz Kowalczyk tel. 606234548 (godz. 9:00-21:00) lub Iza Książek tel. 792659064 (godz. 18:00-21:00)

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 października br. Po tym terminie nie gwarantujemy dostępności miejsc i ustalonych z hotelem kosztów uczestnictwa.

Nie mogąc się długo wyczekiwanego spotkania, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Z turystycznym pozdrowieniem
Uta Kűhn – Komisja Kajakarstwa Powszechnego PZKaj
Elżbieta Gomulska – Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK
Iza Książek – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa