IV Rodzinny spływ kajakowy – Radomka 2015

2015radomka1IV Rodzinny spływ kajakowy „Płyń po Zdrowie” RADOMKA 2015 odbędzie się w dniach 30 oraz 31 maja 2015 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. O udziale w spływie decyduje kolejność zgłoszeń!

Aktualizacja 22.05.2015: Brak wolnych miejsc. Zapraszamy na kolejną edycję!

„Płyń po zdrowie” – ogólnopolski program promujący aktywność sportową w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych i zawodowych.

Termin: 30 i 31 maja 2015 roku – dwa niezależne spływy realizowane na tej samej trasie.
Miejsce: rzeka Radomka na odcinku Brzóza – Ryczywół
Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmowane są mailem na adres: malinowskit(at)wp.pl, lub telefonicznie: 503365640.
Opłata: za udział w spływie pobierana jest opłata w wysokości 5 zł od osoby, na działalność statutową Stowarzyszenia.

Do pobrania: Karta uczestnika spływu Radomka_2015 (.doc)

Miejsce zbiórki: Most na rzece Radomka w miejscowości Brzóza o godz. 10:00.

Planowany przebieg spływu:
W miejscowości Brzóza zostanie przydzielony sprzęt (kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne). Następnie na brzegu rzeki uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i organizacji spływania. Sprawdzona zostanie poprawność założenia kamizelek. Zaprezentowane zostanie bezpieczny sposób wchodzenia i wychodzenia z kajaka. Uczestnicy rozpoczną spływ kajakowy, który trwać będzie ok. 4 godz. Grupa będzie spływać razem (w zasięgu wzroku). W pierwszym i ostatnim kajaku płynąć będą organizatorzy. W środku stawki również będą osady organizatora, które koordynować będą całością spływania. W trakcie spływu nie ma przeszkód wymuszających wyjście z kajaka. Po dopłynięciu na metę, uczestnicy zdadzą kompletny (czysty) sprzęt.

Sprzęt i bezpieczeństwo:
Jednym z ważniejszych atutów spływu jest utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa jego uczestników. Podczas całego dnia przebywania nad wodą opiekę sprawować będą instruktorzy i wolontariusze, a także ratownik WOPR. Uczestnicy pływać będą we właściwie dobranym, sprawnym sprzęcie asekuracyjnym (kamizelka). Sprzęt zapewnia organizator: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.

Do pobrania: Regulamin IV Rodzinny spływ kajakowy „Płyń po zdrowie” – Radomka 2015 (.pdf)

msit_logo_noweImpreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu ”Płyń po zdrowie”