Do wszystkich miłośników kajakarstwa!

Zapraszamy do zapoznania się prośbą przedstawioną przez naszego kajakowego kolegę Rafała Siwka, który jest pomysłodawcą i realizatorem projektu powstania Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie.

 

Drohiczyn, 10.10.2019 r.
Koledzy i Koleżanki
Kajakarze

W 2013 roku z mojej inicjatywy w Drohiczynie (woj. Podlaskie) powstało Muzeum Kajakarstwa w ramach działalności Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Od tego czasu muzeum odwiedziło już ponad 35 tyś osób. W zbiorach które udało nam się do tej pory pozyskać znajduje się ponad 200 różnych eksponatów i materiałów ze spływów kajakowych z różnych zakątków Polski.

Obecnie, w ramach projektu transgranicznego Polska – Białoruś – Ukraina, pn. „Łączy nas Bug”, w Drohiczynie powstaje Centrum Turystyki Kajakowej, do którego przeniesiona zostanie ekspozycja z Muzeum Kajakarstwa, wzbogacona m.in. o urządzenia multimedialne i gabloty. Otwarcie
Centrum zaplanowane jest na wiosnę 2020 roku.

Aby nasza ekspozycja była jeszcze ciekawsza cały czas poszukujemy nowych eksponatów – kajaków, wioseł, kapoków, wózków do kajaków, silników, żagli, map, proporczyków, odznak kajakarskich, znaczków ze spływów, pucharów, książek, planów budowy kajaków, pocztówek, starych fotografii, filmów i innych pamiątek związanych z kajakarstwem.

Zwracam się z prośbą do Kajakarzy, Klubów Kajakowych, Przystani Kajakowych, Firm Kajakowych.
Jeżeli posiadacie w swoich zbiorach coś, czym moglibyście wzbogacić naszą ekspozycję bardzo proszę o kontakt. Chętnie przyjmiemy, wypożyczymy, odkupimy pamiątki związane z kajakarstwem.

Rafał Siwek.
Kajakarz
Organizator 500 kajaków
Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie
tel. 501 701 152
mail
www.muzeumkajakarstwa.pl