Aleksander Doba, kajakarz z Polic….

olek_mAleksander Doba, lat 68, kajakarz z Polic…. Ale czy nam, polskim kajakarzom, trzeba Olka przedstawiać? Znamy Jego biografię, potrafimy wymienić główne wyprawy, wiemy, że ma na koncie już ponad 90 tys km w kajaku, znamy imiona najbliższych, wymiary kajaka OLO, ulubione cytaty…

Nauczyliśmy się na pamięć tych wszystkich faktów, kiedy tłumaczyliśmy znajomym z kraju i ze świata szczegóły wypraw Olka przez ocean i przekonywaliśmy zdumionych dziennikarzy, że Olek nie jest samotnikiem.

Dla Świata: emeryt, który dwukrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk wyłącznie dzięki sile swoich mięśni, a dla nas: serdeczny kolega ze spływów, dusza towarzystwa, przyjaciel.

Ze wzruszeniem obserwujemy teraz, jak światowe media interesują się Olkiem. Nasze zaangażowanie i cierpliwe tłumaczenia sprawiły, że wreszcie znalazł uznanie w oczach nie tylko kajakarzy, ale całego podróżniczego świata.

Aleksander Doba – laureat nagrody Canoe&Kayak Magazine w kategorii Wyprawa Roku, został nominowany teraz przez prestiżowy, wydawany już od 126 lat, National Geographic, do nagrody „Podróżnik Roku”. Olek znalazł się w gronie dziesięciu wybitnych podróżników, nominowanych do tej nagrody, jako jedyny z Polaków. O wyniku decydują internauci. Głosowanie trwa do 31 stycznia 2015, a głosować można raz dziennie na stronie National Geographic.

Wystarczy nacisnąć zielony przycisk „VOTE” pod zdjęciem: http://www.tnij.org/olodoba

Hasło wyborcze Olka: „Co dobę głosuję na Dobę!”

olek02_m